ΠΠΠ

Συμπληρωματική προθεσμία υποβολής Αιτήσεων Συμμετοχής στις Εξετάσεις Πιστοποίησης αποφοίτων Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.) 1ης περιόδου 2021

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τους ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ της ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ των ΕΠΑ.Λ.

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ 21/05/2021 ΑΠΟΦΑΣΗΣ Λειτουργία Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A’, Β’, Γ και Δ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Στερεάς Ελλάδας».

ΑΠΟΦΑΣΗ Λειτουργία Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A’, Β’, Γ και Δ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Στερεάς Ελλάδας».

Κατάλογος Ειδικοτήτων Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.)

Ειδικότητες Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας

1. ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
2. ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ – ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
3. ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ